Újabb 7-2

2010.11.01. 16:00

Csapatunk idén néha szenved, ám néha megrázza magát és remek gálával szolgál a közönségnek. Ennek a gálának annyira nem örült Calgary népe.

Az első harmadban 1 perc sem kellett és már is hátrányba kerültünk, majd 10 perccel később már 2-0 volt a hátránya a csapatnak. Ekkora még nagyon úgy tűnhetett, hogy a csapat összeomlik már az elején, ám Backstrom remekbe szabott emberelőnyös góljának köszönhetően csak 1 gólos hátránnyal kellett a szünetre vonulnunk.

A másodikban aztán jött az igazi gála. Alexander Ovechkin 12 másodpercen belül 2 emberelőnyös gólt is szerzett. 6 perccel később Semin remek passzából Mike Green szerezte meg idei első gólját. Ezt 13 másodperc múlva Bradley furcsa gólja követte, amit igazából a védők hoztak össze, de mivel nincs öngól ezért Bradsé a dicsőség. Ezt követően (itt is csak 3 perc telt el) Ovechkin remek passzából Alexander Semin szerezte meg idei 6. gólját, majd Stecks emberhátrányban meglódult és az ellene elkövetett szabálytalan szerelésért a bírók büntetőt ítéltek, amit Stecks magabiztosan be is lőtt. Egy harmadon belül tehát 6 gólt szerzett a csapat, remekbe szabott támadásokból születtek nagyszerű gólok. A csapatnak ezen az estén minden bejött.

A harmadik harmadban már nem változott az eredmény.

Backstrom 1+3, Green 1+2, Semin 1+2, Ovechkin 2+1-el zárt.

GOAL SCORERS

WSH:   N. Backstrom (PPG, 15:22 - 1st) , A. Ovechkin (PPG, 03:43 - 2nd) , A. Ovechkin (PPG, 03:55 - 2nd) , M. Green (10:28 - 2nd) , M. Bradley (10:41 - 2nd) , A. Semin (13:55 - 2nd) , D. Steckel (PS, 18:23 - 2nd)
CGY:   O. Jokinen (00:44 - 1st) , C. Glencross (11:05 - 1st)