Jó az öreg a háznál

2010.03.05. 03:40

Az első harmadot a vendégek kezdték jobban, ám komoly helyzetig nem jutottak. Ellentétben Eric Fehrrel, aki egy váratlan lövéssel meglepte Smith kapust. A Tampa nem sokat teketóriázott, emberelőnyben (nem kis szerencsével ugyan) kiegyenlítettek.

A második harmad a magas botok és a vicces és nagyszerű jelenetek harmada volt. Ovechkin egy az egyben nem tudta megoldani, ellenben Meszarost kilőtte. Knuble viszont megoldotta és két gólt szerzett a harmadban. A Tampa ugyancsak emberelőnyös gólt szerzett. 3-2 a hazaiaknak. Sorra jöttek a kállítások, de a csapat főleg Backis nagyszerű munkájának(3 lövösblokkolás egymás után, amelyért álló ováció volt a jutalma) mindet kivédekezte és a kontrából majdnem gólt szerzett. Smith kapus nem panaszkodhat fortunára, hiszen elvesztett bárdja ő nélküle is megmentette az újabb góltól. Brooks Laich ha a korongot nem is, sisakját bejutatta a kapuba, de a harmad lefújása után Smith készségesen visszaszolgáltatta azt :)

A harmadik harmad sokáig gól nélkül telt ám Walker megszerezte debütálásán az első gólját. Erre hamar válaszolt a Tampa Vinny Lecavalier révén, majd Stamkos révén röviddel ezután egyenlítettek. Ám ismét jött Walker aki második fonákkal ütött góljával (mint később kiderül) eldöntötte a meccset.

GOAL SCORERS

TBL:   S. Downie (PPG, 11:55 - 1st) , V. Lecavalier (PPG, 09:03 - 2nd) , V. Lecavalier (10:35 - 3rd) , S. Stamkos (12:28 - 3rd)
WSH:   E. Fehr (06:10 - 1st) , M. Knuble (02:17 - 2nd) , M. Knuble (08:21 - 2nd) , S. Walker (10:11 - 3rd) , S. Walker (13:09 - 3rd)