Presztízs meccs a végére

2011.02.20. 23:46

Egalizáltuk idegenbeli túra sorozatunk mérlegét. Minden mérkőzésünk nagyon kiélezett csatát hozott, hiszen sikerrel megvívott találkozóink alkalmával Anaheimben 7-6, most a HSBC Arénában 2-1-es sikert könyvelhettünk el, míg pontok tekintetében sikertelenül megvívott csatáinkat mindkét alkalommal 3-2-es végeredménnyel maradtunk alul. A ma esti mérkőzés során 39 kapura lövési kísérletünk alkalmával csak Perreault és Johansson próbálkozása jutott túl Milleren és a gólvonalon, hiszen a hazaiak remek lépességű kapusa parádézott. Kedvenceink részéről mindenképpen Mathieu Perreault teljesítménye kiemelendő, hiszen 12 perc 4 másodperces jégidőhöz 1+1 mutató párosult. A védelmi vonalat illetően Varlamov 1 kapott gólja és 0,965%-os védési hatékonysága is megsüvegelendő. Előre borítékolható volt, hogy Patrick McNeill nem lép jégre, hiszen visszarendelték a Hershey-hez, azonban Poti és Green sem lépett jégre, így a nevető harmadik Tyler Sloan kapott szerepet. Magyar idő szerint 1:30-kor Pittsburgh-ben kezdi el öt meccsen át tartó túrájának utolsó fellépését a csapat. A hazaiak részéről Malkin és Crosby biztosan kihagyja a találkozót, a mi részünkről Eric Fehr lábsérülése miatt biztosan a maradiak listáját gyarapítja ahogy Poti és éppen az egymás elleni feburári mérkőzés alkalmával fejsérülést szenvedett Mike Green is. Jelenlegi szezonban pozitív a mérlegünk a pingvinekkel szemben, hiszen a hosszabbításos vereségünk után a Winter Classicon és az előbb említett mérkőzésen is győzelemmel zártunk a Pittbsurgh elleni csörtét. Ha az első harmadban nem kerülünk tetemes hátrányba nem lehet gond, hiszen az eddig lejátszott 3 mérkőzés során a 2.harmadot 4-1, míg az utolsó játékrészt 3-1-re nyertük meg. A feladat tehát adva van, ROCK THE RED!!!