Az első harmadban Semin adta meg az alaphangot egy góllal majd Green gólja után már kettővel vezetett a Washington ám a vendégek még a szünet előtt szépítettek egy kipattanóból. Theo büntetőt védett.

A második harmadban sokáig nem mutatott semmit a Carolina, de Green eladta a korongot saját harmadában Ruutu-t pedig kiszolgálták. Pár perccel később Green jóvá tett hibáját. Lábak és botok tengerén keresztül talált lövése utat a kapuba. 5 perccel a vége előtt Jokinen emberelőnyben egyenlített.

A harmadik harmadban 7 percet kellett várni washingtoni gólba tartó próbálkozásig. A mérkőzés további részében volt kisebb nagyobb helyzet mindkét oldalon de inkább a másik játékának tördelése volt jellemző. A Caps kétszer is kihasználhatta volna a védelem és Legace bizonytalanságát, ám nem tette. Jöhetett az OT.

A hosszabítást végig uralta a Capitals és Belanger passzából Fleischmann döntötte el a mérkőzést.

Backstrom-nek még egy assziszt kell és a harmadik olyan játékos lesz aki 3. NHL szezonjában is 55 asszisztot vagy annál többet ér el.

GOAL SCORERS

CAR:   P. Dwyer (18:17 - 1st) , T. Ruutu (08:43 - 2nd) , J. Jokinen (PPG, 15:03 - 2nd)
WSH:   A. Semin (02:24 - 1st) , M. Green (PPG, 17:59 - 1st) , M. Green (PPG, 11:02 - 2nd) , T. Fleischmann (03:20 - OT)