Neuvy's Night!

2010.10.17. 04:59

Azonnal a mérkőzés elején hátrányba kerülhettünk volna ha Neuvy is úgy koncentrál, mint a pakk bedobásnál jégen lévő ötös, ám a cseh hálóőr ezúttal is a helyén volt ahogy a mérkőzés során még 37 alkalommal. Az első harmadrészben 4 kiállítás mellett 3 perccel a vége előtt előnybe került a Preds. Reménykedtünk benne hogy BB fejmosást tart a szünetben és teljesen más felfogással jövünk ki a második felvonásra.

Ez sajnos közel sem így történt...Következett Tootoo gólja, majd Ovechkin kiállítása. Elérkezett 39:48 és minden fordulatott vett. Ovie olyan lendülettel és vehemenciával kezdett el korcsolyázni és játszani hogy a többieket is magával ragadta. Jogosan merült fel bennünk a kérdés, miért kellett ehhez 2gólos hátrányba kerülni és eltelnie a mérkőzés felének?! Az eredmény nem változott, majd kezdetét vette a 3.harmad. Fellazultunk hátul, ám Neuvirth továbbra is kíválóan védett. 04:33-nél Semin emberelőnyös gólja átvánszorgott Lindback-en, de végre szépítettünk. Elhibáztunk 2az1 és 1az1-es szituációkat is, ám szerencsére a Preds sem használta ki az ajtó-ablak lehetőségeit. 8perc volt hátra a rendes játékidőból amikor Brooksie harcolt meg a pakkért az ellenfél kapuja mögött, Flash erőszakosan megszerezte majd leleményesen a nashvillei kapus mögé jutatta a korongot, egyenlítettünk. Letelt a 60 perc, következhetett a hosszabítás. Meleg helyzet alakult ki a kapunk előtt, majd csapatkapitányunk okosan bevitte a támadó harmadba három védő közé és fent is volt a bírók jobb keze. Kiállítás!!! BB mester nyomban idúőt kért, felállt a Laich, Ovie, Semin és Carlson négyes. Az első próbálkozások sikertelenül jártak, majd egy Ovechkin kapás lövés amibe Brooksie beletette a botját ééés...Győztünk! Lehetett látni a srácokon a gólörömnél hogy felszabadultak, különösen örültek ennek a sikernek. Másodszor nyertünk sorozatban hosszabításban, ami végre igazán nagy lökést adhatna a srácoknak! Következő mérkőzésünk szerdán 01:00 kezdéssel a Verizon Centerben a Bruins ellen, amely kellemes gondokat hoz, hiszen a mai napon Neuvirth ismét sziporkázott, 39/37 és 0,949 védési hatékonysága önmagáért beszél. Vajon BB a felépült Varlamovnak vagy az eddig magabiztos Neuvyt állítja a kapuba?!