Nyögvenyelős győzelem

2010.10.15. 13:38

Csapatunk hazaipályán győzte le az Islanders csapatát 2-1 arányban. A vezetést az első harmadban a 18 éves Nino Niederreiter révén szerezte meg a vendég együttes. A svájci első gólját jegyezte az NHL-ben, illetve ő az Islanders történelmének legfiatalabb gólszerzője. Az első harmad jelentős eseménye volt még, hogy DJ King debütáló bunyója is megtörtént. Egy kemény ütközés után Trevor Gilliessel csapott össze DJ. A másodikban Ovechkin találtával egyenlítettünk, akinek ez a szezonbeli 4. találata volt. Lélektanilag fontos gól volt, hiszen Roloston addig szinte mindent védett. A harmadikban Ovechkin PP lövésébe Nicklas Backstrom kapott bele, ezzel megszerezve idei első gólját és a csapatnak a 2 pontot. Neuvirth 24 lövésből 23at fogott, remek teljesítményével tartotta életben a csapat reményeit a 2 pont megszerzésére.