Felejthetetlen!!!

2010.10.10. 04:21

Hiszen csapatunk a szezon második meccsén hazai pályán győzte le a New Jersey Devils gárdáját. Megszokhattátok, hogy a mérkőzésekről harmadokra bontva írok, ám ez ebben a  Caps fanok számára speciális esetben megváltozik a bontás, mivel külön kell beszélnünk a játékról magáról, illetve a verekedésekről.

Kezdjük tehát a játékkal. Nagyon jó iramú mérkőzés volt, látszott a csapaton, hogy nagyon megakarják mutatni hazai közönség előtt. Ennek ellenére Marcus Johansson hibájából a Devils szerzett vezetést, ám Carlson hamar kiegyenlített. Takarásból leadott lövésénél esélye sem volt Brodeurnek. Ezután emberelőnyben kaptunk gólt, nem volt elég határozott a védelem, a padról vissza evickélő Semin pedig nagyon nem siette el a dolgokat. Ám Fleischmann góljánál jóvá tette hibáját, hiszen remekül tette neki a korongot a kapu mögül. Ez után következett az amire már nagyon vártunk, annak ellenére, hogy még alig kezdődött el a szezon, Ovechkin első gólja. Ezután egy remek támadás után Chimera volt eredményes, majd ismét egy remek és gyors támadás vezettünk, ahol Ovit csak szabálytalanul tudták feltartóztatni, ennek köszönhetően a bírók büntetőt ítéltek. Ahogy a kommentátor is mondta: "A világ legjobb gólszerzője vs. a világ legjobb kapusa". Ezt a párharcot is a mi Ovink nyerte, ezzel egy harmad alatt 1-2ről 5-2re változott az állás. A harmadik harmadra Brodeur ki sem jött, viszont a helyére érkező Hedbergnek sem lehetett sok örömre oka a mai este folyamán. Előbb komikus módon pofozta a pakkot Brooksie-ba, akinek így nem volt nehéz dolga, majd (ez inkább a védelem hibája volt) Fehr "besétált" elé és pimasz módon felhúzta a füle mellé a pakkot.

A csapat játéka nagyon imponáló volt, egy erős, jól és helyenként szépen is játszó New Jersey-t sikerült a jégbe döngölni. Ovechkin 2+1, Flash 1+1, Semin 0+2, Carlson 1+2, Johansson, Backis, Hendricks, Neuvy és mindenki más: lelkes játék, küzdeni akarás és tudás. Le a kalappal a csapat előtt.

Na és most a találkozó másik arcáról. Chimerát és Hendrickset hamar megtalálták a Devils játékosai, ám kisebb kapu előtti csetepatéknál nagyobb afférok nem alakultak ki. Ám a harmadikban, mikor nyilvánvalóvá vált számukra, hogy ma itt nem nyerhetnek, akkor valami elszállt nálluk. Nem tudták feldolgozni a súlyos pofont amibe beleszaladtak, ezért újabb pofonokat kerestek.

Első menet - Jason Chimera vs. David Clarkson. Ez várható volt, ekkor még nem lehetett sejteni semmit. Lement a bunyó szépen, talán Clarkson jobb volt egy kicsit.

Azután 100 milliós Kovalchuk barátunk olajat öntött a tűzre, vagy inkább napalmot. A korong a közelben nem volt, a játék állt, ő pedig Bradley-t egy kézzel majdnem a benchig lökte. Ekkor még nem lett belőle balhé, de az ezután történtekből tisztán látszik, hogy ezt nem felejtették el a mi fiaink.

Második menet: Egy igazi csemege szombat estére. Ilya Kovalchuk vs. Mike Green, Oroszország vs. Kanada. Nem volt olyan jó bunyó, mint amire a nevekből következtetni lehet, talán egyikük sem akarta, hogy sérüljön a renoméja de talán Green nyert pontozzással.

Harmadik menet: Matt Hendricks vs. Pelley. Itt már érezhető volt, hogy a bírók ezt a meccset már nem tudják kordában tartani. Ez nagyon X szagú bunyó volt.

Negyedik menet: Matt Bradley vs. David Clarkson. Gyors lefolyású intenzív kis bunyó volt. Brads jégre vitte ellenfelét.

...és ez volt az a pont, ahol megszakadt valami egyes Devils játékosokban. Pierre-Luc Letourneau-Leblond(leírni is csúnya) a neutrálisban hátulról megtámadta az ellene semmit sem vétő Johanssont. Ő persze ilyen kiszolgáltatott pozícióban nem tudott nagyon védekezni, ezért a nap hőse, John Carlson sietett a megmentésére. Nagy tumultus alakult ki, volt aki verekedni akart, volt aki békíteni. Alexander Urbom a fő kolomposok közé tartozott. Carlson és Leblond Game misconducttal távozott a jégről.

A mérkőzésből 4 perc volt hátra, amiből hetet emberelőnyben tölthettünk :D Több esemény már nem volt.

Ezek voltak tehát egy nagyon izgalmas este kórnikái. Aki lemaradt, sűrgősen szerezze be és pótolja a meccset, kötelező darab. ;) Videók délután.

Hockey Night(Fight?!) In DC Forever!!!!

GOAL SCORERS

NJD:   J. Arnott (01:49 - 1st) , H. Tallinder (SHG, 13:44 - 1st)
WSH:   J. Carlson (02:24 - 1st) , T. Fleischmann (01:59 - 2nd) , A. Ovechkin (14:31 - 2nd) , J. Chimera (18:25 - 2nd) , A. Ovechkin (PS, 19:12 - 2nd) , B. Laich (SHG, 03:07 - 3rd) , E. Fehr (PPG, 10:27 - 3rd)