Ahogy az előre látható volt nem volt gyilkos iramú mérkőzés. Backis révén vezetést szerzett a csapat, ám a védelmi bizonytalanságok miatt az Atlanta fordítani tudott. A második harmadban Ovechkin 49. góljával egyenlített a Caps. A harmadnak harmadnak 2-2ról vághatunk neki és régi jó szokásunkhoz híven bedaráltuk az ellenfelet. Előbb Ovechkin szerezte meg 50. gólját, amellyel átvette a vezetést a góllövőlistán, majd Chimera és Backis is eredményes volt.

GOAL SCORERS

ATL:   E. Artyukhin (11:15 - 2nd) , C. MacArthur (SHG, 13:07 - 2nd)
WSH:   N. Backstrom (14:44 - 1st) , A. Ovechkin (16:04 - 2nd) , A. Ovechkin (09:49 - 3rd) , J. Chimera (12:16 - 3rd) , N. Backstrom (13:05 - 3rd)